Psichodinaminė grupinė terapija

silhouette photo of people
silhouette photo of people

Kartais gyvenime tarsi užstringame – atrodo, kad nyksta gyvenimo spalvos ir džiaugsmas. Jaučiame nerimą, baimę, kaltę, nepasitenkinimą santykiais, vienišumą, beviltiškumą. Pastebime, kad tarsi sukamės rate – problemos kartojasi, o atrasti sprendimų joms įveikti nepavyksta...

Grupinė psichoterapija – tai veiksminga psichoterapijos forma, kurios metu nedidelis skaičius žmonių (5-8 žmonės) susitinka kartu, vadovaujant profesionaliai apmokytam terapeutui, su tikslu spręsti jiems aktualias problemas konfidencialioje ir saugioje erdvėje. Grupės dalyviai spontaniškai sąveikauja, dalindamiesi jiems emociškai svarbiais dalykais ir reaguodami į kitus dalyvius atviroje ir palaikančioje aplinkoje.

Kada?
Kas tai?
Kuo ypatinga psichodinaminė grupinė terapija?

Psichodinaminė grupinė terapija įgalina unikalias patirtis, kurios yra nepasiekiamos kituose kontekstuose. Šis metodas koncentruojasi į „čia ir dabar“ – tai kaip veikiate ir jaučiatės būdami su žmonėmis. Ką ir kaip sakote, kaip įprasti elgesio modeliai apsprendžia jūsų santykius ir gyvenimo kokybę. Asmeninė istorija, vaikystė ir auklėjimas yra taip pat svarbūs, bet tai, kas vyksta grupėje „čia ir dabar“ yra dėmesio centre.

Individualioje terapijoje jūs pasakojate savo terapeutui apie santykius. Grupinėje terapijoje – terapeutas mato kaip jūs veikiate grupėje. Taigi grupinė terapija suteikia tai, ko negalite gauti individualioje terapijoje – galimybę sąveikauti su žmonėmis konfidencialioje aplinkoje dalyvaujant specialiai apmokytam psichoterapeutui ir taip suprasti ir peržiūrėti savo mąstymo bei elgesio būdus. Čia išmokstate naujų komunikacijos ir ryšio būdų, juos išbandote saugioje ir priimančioje aplinkoje, tarsi kokioje „gyvenimo laboratorijoje“. Čia išmokstate pažinti, suprasti ir tvarkytis su jausmais, užuot į juos iškart reagavus. Išmokstate kurti ir puoselėti santykius su didesne empatija, nustatant ir laikantis sveikų ribų.

Klausimai prieš prisijungiant

Normalu, kad kyla klausimų ir nerimo prieš prisijungiant: „Kaip reiks atvirai dalintis savo skausmu su kitais? Ar užteks laiko mano sudėtingai gyvenimo situacijai suprasti?“ – tokie ir panašūs klausimai kyla daugeliui. Praktika rodo, kad dvejonės pradėjus darbą grupėje išsisklaido, žmonės greitai pradeda jausti pasitikėjimą ir bendrumą. Remiantis daugumos patirtimi – grupinė terapija suteikia palengvėjimo.

Prieš prisijungiant į psichoterapinę grupę vyksta 3-4 individualūs susitikimai su terapeutu, kuriuose įvertinama ar renkama grupė yra tinkamiausia aplinka jūsų gyvenimo situacijai.